SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kazimierza Wielkiego

w JASTRZĘBIU

 

Strona główna
Rok 2018/2019
Rok 2017/2018
Rok 2016/2017
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2012/2013
Spacer po szkole
Historia szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla rodziców
Dokumenty
Statut
Certyfikaty
Wyniki sprawdzianu
Samorząd Uczniowski
Podręczniki

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

tu obejrzysz zdjęcia:     http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

lub na FACEBOOKU

Wspaniałych wakacji,

do zobaczenia we wrześniu!!!

Klauzula informacyjna dla uczniów/rodziców/opiekunów prawnych
w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu
 
 

22 czerwca 2018 - koniec roku szkolnego 2017/18

W piątek, 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości zakończenia roku szkolnego udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych przyjęli gratulacje oraz dyplomy i nagrody książkowe.

Zostały wręczone statuetki w poszczególnych kategoriach

Mistrza Szkoły

Nobel w dziedzinie nauki: Weronika Turek kl. V i Jakub Masłonik kl. VI

Mistrz kultury osobistej: Piotr Mazurkiewicz kl. IV

Mistrz kaligrafii: Kacper Hajkowski kl. III

Mistrz artysta: Dariusz Grzegorczyk kl. II

Mistrz sportowiec: Martyna Noszczyk kl. VII

Mistrz społecznik: Kacper Czerw kl. I

Mistrz koleżeństwa: Maja Huras kl. II

Dyrektor Szkoły Podstawowej  życzyła uczniom bezpiecznych, słonecznych, radosnych i pełnych wrażeń wakacji.

 

Najlepsi uczniowie w roku 2017/2018

Klasa I

Kacper Wiśniewski

Kacper Czerw

Edwin Kowalczyk

Ryszard Rogala

Klasa II

Martyna Jeziorowska

Nikola Piasecka

Lena Pluta

Dariusz Grzegorczyk

Oliwia Pluta

Maja Huras

Klasa III

Kacper Hajkowski

Błażej Piasecki

Wiktor Kowalczyk

Bartosz Kowalczyk

Klasa IV

Piotr Mazurkiewicz 5,18

Krzysztof Ciesielski 5,09

Agata Olech 4,9

Maja Trąbska 4,81

Klasa V

Weronika Turek 5,25

Amanda Kosętka 5,16

Adrianna Kot 5,08

Julia Majerczak 5,08

Karolina Dudek 5,0

Diana Paliga 5,0

Klasa VI

Jakub Masłonik 5,25

Wiktor Chachulski 5,08

Klasa VII

Michał Mordoń 5,0

Emilia Śledzikowska 4,93

Martyna Noszczyk 4,78

 

Nakręceni DLA ALKA

Alek Kukla - mały chłopiec z zespołem Downa...

Od samego początku swojego życia Alek bardzo ciężko pracuje.

Nie zawsze ma czas na beztroską zabawę.

Potrzebuje więcej czasu, uwagi, ale przede wszystkim ciągłej rehabilitacji.

Alek to bardzo zdolne dziecko.

Jest w stanie osiągnąć bardzo dużo, ale do tego potrzebni są specjaliści, leki,

turnusy rehabilitacyjne – niestety bardzo kosztowne.

Nasza szkoła na prośbę Fundacji Nakręceni, natychmiast przyłączyła się do zbiórki nakrętek. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, bardzo chętnie przynosili plastikowe koreczki. Pani dyrektor przekazała, również korki zebrane dużo wcześniej.

18 maja 2018 r. otrzymaliśmy podziękowanie, takiej treści:

„Kochani jesteście cudowni! Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu podarowała Alkowi dziś mnóstwo worków pełnych nakrętek! Dziękujemy! Miłego weekendu Nakręceni!"

 

19 maja 2018 - FESTYN RODZINNY

18 maja 2018 r. odbyła się Majówka w Jastrzębiu, podczas której mieszkańcy i społeczność miejscowej szkoły, wyśmienicie się bawili na dorocznym festynie szkolnym.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, we współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poraju.

Majówka pieczołowicie przygotowywana została przez całą społeczność szkolną, pod czujnym okiem dyrektor Jadwigi Kidawy i wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Chętnych do zabawy nie brakowało. Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników wspólnej zabawy.

ZDJĘCIA NA FC

 

ZAPRASZAMY NA FESTYN!!!
bulletwapno

Kup wapno w formie tabletek musujących i rozpuść je w wodzie. Następnie nasącz nim gazę i przyłóż do rany. Wapno zlikwiduje zaczerwienienia i obrzęki.http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-pasozytnicze/ugryzienia-meszek-jak-je-leczyc-sprawdzone-sposoby-na-ukaszenia-meszek_41527.html

 

25 kwietnia 2018 rok - Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Happeningu Ekologicznym.

 

24 kwietnia 2018 rok - Dzień Patrona

Kolejny Dzień Patrona, jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, przeszedł do historii.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor Jadwiga Kidawa, która przywitała wszystkich gości, rodziców i uczniów, przypomniała znaczenie patrona dla szkoły oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

 

18 kwietnia 2018

Powiatowy Konkurs Ekologiczny
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Wiersz i piosenka ekologiczna”, zorganizowanym
z okazji Światowego Dnia Ziemi. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Poraja Łukasz Stachera.

 

4 kwietnia 2018

W dniu 4 kwietnia w Szkole Podstawowej odbyło się kolejne spotkanie z serii FIZYKA DLA SMYKA zatytułowane „Dziwy w jajku”. Uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie w pokazach, doświadczeniach fizycznych
i chemicznych i poznawali właściwości biologiczne jajek różnych zwierząt. Przeprowadzone doświadczenia i pokazy pozwolą z większą uwagą i ciekawością spojrzeć na spożywane powszechnie jajka.


 

28 marca -Apel wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły przygotowały fantastyczne przedstawienie wielkanocne. Apel wielkanocny był bardzo kolorowy, dzięki barwnym strojom występujących dzieci oraz ciekawej dekoracji, na której widniały symbole związane z tymi świętami

 

26-27 marca 2018

Uczniowie naszej szkoły 26-27 marca wzięli udział w rekolekcjach zorganizowanych w szkole.
Rekolekcje poprowadził ksiądz Jarosław Binek.

 

21 marca 2018 r. - pierwszy Dzień Wiosny

21 marca jest pierwszym Dniem Wiosny, który w naszej szkole jest obchodzony wyjątkowo. W tym dniu cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przygotowanej przez zarząd Samorządu Uczniowskiego uroczystości.
Były gry, konkursy i zabawy.

 

20 marca 2018 r. - wizyta ratowników medycznych

20 marca 2018 roku gościliśmy
w szkole ratowników medycznych. Wszystkie dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki wykonywały resuscytacje na misiach. Liczyły do 30 i wykonywały dwa wdechy. Następnie uczyły się co zrobić, jeśli miś się zadławi, zakrztusi. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom dzieci będą miały większą świadomość w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

12 lutego 2018 r. -prelekcja funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

12 lutego br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei
z posterunku w Częstochowie przeprowadzili prelekcję edukacyjną skierowaną do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Spotkanie miało związek z trwającymi Europejskimi Dniami Bezpieczeństwa na Drogach oraz z wypadkiem jaki miał miejsce w Poraju.

 

 

18 stycznia 2018 r. - Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu.
W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 18 stycznia 2018r. Zaproszone babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich kochanych wnuków. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani Katarzyna Kaźmierczak Wicewójt Gminy Poraj oraz pani dyrektor szkoły mgr Jadwiga Kidawa, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki, tańce, skecze oraz przedstawienie.
Każde z wnucząt miało przygotowane dla swoich dziadków niespodziankę.
Po uroczystości dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Był to czas, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

 
22 GRUDNIA 2017  -JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V i VI, którzy pod kierunkiem pani Urszuli Szmukier przygotowali przedstawienie jasełkowe. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

10 GRUDNIA 2017  -SZLACHETNA PACZKA


Wzorem roku ubiegłego Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu wzięła udział w charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W akcję koordynowaną przez panią katechetkę Urszulę Szmukier zaangażowali się uczniowie VII klasy. Przeprowadzili oni zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości przy sklepie „Biedronka” w Poraju. Cała akcja pomimo dużego wysiłku organizacyjnego przyniosła potrzebującej rodzinie oraz naszej szkole ogrom radości i poczucie wewnętrznej satysfakcji, a wszystko to dzięki życzliwości darczyńców. Dziękujemy

 

08 GRUDNIA 2017 - Maraton Pisania Listów Amnesty International
w naszej szkole


8 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbył się po raz pierwszy Maraton Pisania Listów Amnesty International. Najważniejszym celem Maratonu jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na świecie są skuteczne - osoby, które dzięki listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w trudnych chwilach. Listy solidarności to wsparcie dla niesłusznie więzionych i prześladowanych.
W akcji wzięli udział uczniowie klas IV-VII. W czasie Maratonu Pisania Listów Amnesty International uczniowie okazali wsparcie, pisząc odręcznie listy w obronie 4 osób, które są prześladowane ze względu na poglądy czy działalność społeczną.
Listy trafią do odpowiednich ministerstw Turcji, Egiptu, Hondurasu i na Madagaskar.
Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. W tym roku przez tydzień w Polsce napisano 308 838 listów w 705 miejscach, a jedno z tych miejsc było w naszej szkole.

 

08 GRUDNIA 2017 - FIZYKA DLA SMYKA

Po raz kolejny uczniowie wzięli udział w  warsztatach naukowych z cyklu "Fizyka dla smyka"
W czasie 60 minutowego spotkania pani profesor przeprowadziła kilka wspaniałych eksperymentów fizycznych podczas, których odpowiadała na pytania co to takiego  suchy lód, do czego go używamy?

 

06 GRUDNIA 2017 - SZKOLNE MIKOŁAJKI

6 grudnia przybył do naszej szkoły MIKOŁAJ i przywiózł prezenty!

27 LISTOPADA 2017 - I OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Jako, że wszystkie przedszkolaki mają prawo do rozwoju fizycznego, maluchy z naszej szkoły skrzętnie wykorzystały ten fakt i wzięły udział w I olimpiadzie sportowej.

27 listopada odbyła się I olimpiada przedszkolaków zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci! Walczyliśmy dzielnie! Zajęliśmy I miejsce. Jesteśmy z Was bardzooo dumni!!

 

20 LISTOPADA 2017 -PRAWA DZIECKA

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wszyscy uczniowie spotkali się na apelu przygotowanym przez Panią Martę Łysek. Podkreślono jednocześnie jak ważna jest znajomość swoich praw, ale również zwrócono uwagę, że prawa rodzą obowiązki.

 

17 LISTOPADA 2017 -SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Spotkanie z podróżnikiem panem Piotrem Kowalczykiem odbyło się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całej Gminy Poraj. Spotkanie pod hasłem „Madagaskar. Z wizytą u króla Juliana” prezentowało niezwykły świat przyrody największej wyspy Afryki, nazywanej ósmym kontynentem. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda Madagaskar, kogo można tam spotkać, a także co jest na niej wyjątkowego?

Piotr Kowalczyk – podróżnik- jest również przewodnikiem i pilotem wycieczek. Zajmuje się też fotografią. Organizuje wyprawy w różne rejony świata, prowadzi szkolenia turystyczne i prelekcje. Jest autorem serwisu Globtroterzy.net oraz projektu afrykazachodnia.pl, a także organizatorem festiwalu podróżniczego „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.

 

 

11 LISTOPADA 2017 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9.11.2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 5. Program złożony z wierszy i pieśni legionowych ukazywał drogę Polaków do niepodległości.

Gmina Poraj tradycyjnie uczciła obchody Święta Niepodległości. Najpierw msza
w kościele w Poraju, a po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy uroczystości przemaszerowali w pochodzie przy dźwiękach Orkiestry Dętej pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i wiązanki. Również nasza szkoła stawiła się z pocztem sztandarowym.

 

19 PAŹDZIERNIKA 2017 -DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

19 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło wiele ognisk, a na nich stanęły garnki z ziemniakami. Cześć uczniów sama pod opieką wychowawców zajęła się przygotowaniem pieczonek. W klasach obierali warzywa i kroili wędliny. Młodszym  klasom pomogli rodzice. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, gier, a degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Tym razem pogoda dopisała, było słonecznie, co pozytywnie wpływało na dobry nastrój wszystkich uczestników zabawy.

 

 

12 PAŹDZIERNIKA 2017 - Pasowanie pierwszaków

12 października 2016 odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Uczniowie czekali na tę chwilę z podekscytowaniem, a zarazem z uśmiechem na twarzach. W tym ważnym dniu towarzyszyła im pani dyrektor Jadwiga Kidawa, grono pedagogiczne, rodzice, a także wychowawczyni pani Katarzyna Floryszczyk. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały od rodziców rożki obfitości.

 

12 PAŹDZIERNIKA 2017 - DEN

12 października 2017 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.

 

6 PAŹDZIERNIKA 2017 - FIZYKA DLA SMYKA

Pokazy naukowe „Fizyka dla smyka", to interaktywne warsztaty, które mają służyć przekazaniu w niecodzienny sposób wiedzy o codziennych a zaskakujących zjawiskach otaczającego świata.

Uczniowie uzyskują odpowiedź na trudne pytania: Co to jest magnes? Co jest największym magnesem na ziemi? Dlaczego niektóre przedmioty lewitują? Jak sprawdzić czy nasze okulary chronią nas przed promieniowaniem UV?  Jakiego koloru jest światło? Co to jest laser? Czy dźwięki niszczą? Dlaczego czasem włosy stają dęba?

W trakcie pokazu dzieci i młodzież uczestniczą w ciekawych doświadczeniach, dzięki którym poszerzają i utrwalają swoją wiedzę.

 
28 września 2017- Pożegnanie lata

28 września pożegnaliśmy lato. Był to ciepły, słoneczny dzień. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik. Były zmagania sportowe i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

 

20 września 2017-

21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

Nasz szkoła włączyła się aktywnie w działania Europejskiego dnia bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD. Uczniowie wykonali plakaty, nauczyciele przeprowadzili pogadanki na godzinach z wychowawcą.

19 września 2017- "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

W celu doskonalenia świadomego i celowego posługiwania się dobrą polszczyzną pani Jolanta Kocop umieściła po całej szkole różne trudne słowa i powiedzenia jakie występują w języku polskim. Uczniowie rozwiązywali  testy dotyczące poprawnej wypowiedzi np:

Wskaż szereg wyrazów, w którym znajdują się wyłącznie poprawne formy czasowników:

  1. szedłem, szedliśmy, poszedliśmy
  2. szliśmy, szedłem, poszliśmy
  3. szłem, szedłam, poszliśmy
  4. szłem, szłam, poszliśmy.

 

15 września 2017- Sprzątanie Jastrzębia

15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Jak co roku  uczniowie klas 0-VI  i Małe Przedszkole wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na teren sprzątania, którym były ulice Jastrzębia i plac szkolny. Worki wypełniły się plastikowymi butelkami, torbami, szkłem i papierami.

 

14 września 2017 - apel ekologiczny

Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Marii Torbus-nauczyciela przyrody  przygotowali apel ekologiczny. Celem apelu było uświadomienie uczniom wpływu każdego człowieka na stan środowiska w którym żyje oraz kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów.

 

4 września 2017- Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Pani dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2017/2018. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do celu. Przypomniała o bezpieczeństwie w szkole i poza nią.