22 grudnia 2011 - Jasełka

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kazimierza Wielkiego

w JASTRZĘBIU

 

Strona główna
Rok 2018/2019
Rok 2017/2018
Rok 2016/2017
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2012/2013
Spacer po szkole
Historia szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla rodziców
Dokumenty
Statut
Certyfikaty
Wyniki sprawdzianu
Samorząd Uczniowski
Podręczniki

ROK SZKOLNY 2015/2016

tu obejrzysz zdjęcia      http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

Harmonogram zajęć dodatkowych

Wspaniałych wakacji,

do zobaczenia we wrześniu!!!

 

Na zakończenie roku szkolnego zostały wręczone wyróżnienia w poszczególnych kategoriach

Mistrza Szkoły

 

Nobel w dziedzinie nauki - Dominika Dudek kl. VI, Wiktoria Kowalczyk kl. VI oraz Natalia Masłonik kl. VI.

Mistrz kultury osobistej - Michał Mordoń  kl. V

Mistrz kaligrafii - Agata Olech kl. III

Mistrz artysta - Natalia Masłonik kl. VI

Mistrz sportowiec - Dominika Dudek kl. VI

Mistrz społecznik – Daniel Krzyczman kl. VI

Mistrz tańca - Amanda Kosętka kl. III

Mistrz rekordzista – Karolina Dudek kl. III, Julia Majerczak kl. III, Ksawery Pluta kl. IV

 

 

Najlepsi uczniowie w roku 2015/16

Klasa 6

Klasa 5 Klasa 4 Klasa 3 Klasa 2 Klasa 1

Dominika Dudek 5,36

Wiktoria Kowalczyk 5,36

Natalia Masłonik 5,36

Weronika Helińska 5,0

Dagmara Turek 5,0

Wiktoria Bareła 4,9

Klaudia Królik 4,9

Alexander Bareła 4,8

Michał Mordoń  5,2

Emilia Śledzikowska 5,09

Małgorzata Pałasińska  5,0

 


 

Jakub Masłonik 5,08

Wiktor Chachulski 4,9

Bartosz Nowakowski 4,75

 

Julia Majerczak

Amanda Kosętka

Weronika Turek

Diana Paliga

Karolina Dudek

Mateusz Noszczyk

Alan Kluza

 

Krzysztof Ciesielski

Jagoda Kilar

Michał Matyja

Piotr Mazurkiewicz

Agata Olech

Maja Trąbska

 

Kacper Hajkowski

Karolina Makuch

Bartosz Kowalczyk

Paweł Pałasiński

 

24 czerwca 2016 - uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 24czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.  Uczniowie po miesiącach intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i ważnych umiejętności odebrali świadectwa. Pani Dyrektor Jadwiga Kidawa wręczyła dyplomy, nagrody i statuetki wyróżnionym uczniom. Podziękowała także wszystkim nauczycielom – za trud i wysiłek, za poświęcenie i dużo cierpliwości, a rodzicom – za zaangażowanie, pomoc i pracę na rzecz szkoły. Po usłyszeniu „ostatniego dzwonka” dzieci rozpoczęły długo wyczekiwane wakacje, okres wypoczynku i zabawy

 

23 czerwca 2016 - pożegnanie klasy VI

zdjęcia       http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

 

8-10 czerwca 2016 - Wycieczka do Zakopanego

tu fotorelacja..... http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

 

 

7 czerwca 2016 - Spatrakiada przedszkolaków

tu fotorelacja..... http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

Jak co roku, tym razem 7 czerwca, odbyła się VII Spartakiada Przedszkolaków pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poraj. We wtorek rano boisko przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu zapełniło się od małych sportowców, którzy chcieli spróbować swych sił w rozmaitych zmaganiach sportowych. Reprezentacje wystawiły zarówno przedszkola, jak i oddziały przedszkolne.

Wszystkie zabawy były dostosowane do wieku i zdolności uczestników. Były zatem: rzut woreczkiem do koła hula-hop, wyścig z przeszkodami, skoki dokładane, podawanie piłki między nogami i inne gry sprawnościowe. Przedszkolaki wspaniale rywalizowały, dając z siebie tysiąc procent.

Klasyfikacja generalna Spartakiady wyglądała następująco:

I miejsce: Przedszkole w Poraju

II miejsce: Przedszkole w Żarkach Letnisku

III miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Choroniu

IV miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Kuźnicy Starej

V miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Jatrzębiu

Gospodarzem Spartakiady w tym roku był Oddział Przedszkolny w Jastrzębiu z dyrektor Jadwigą Kidawą na czele, która wraz z kierownikiem Referatu Promocji Urzędu Gminy Poraj Andrzejem Kozłowskim wręczała uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Najmłodszym sportowcom z naszej gminy, którzy dopiero poznają uroki zmagań ruchowych gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejną Spartakiadę w przyszłym
roku.

 

 

7 czerwca 2016 - Cała Polska czyta...

Cała Polska czyta dzieciom – kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

7 czerwca dla klas 4-6 czytał Michał Mordoń -uczeń 5 klasy.

 

 

1 czerwca 2016 - Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca  w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka

 wesoło i zdrowo bo na sportowo!!!

 

14 maja 2016 - Festyn Rodzinny

14 maja 2016 r. odbyła się Majówka w Jastrzębiu, podczas której mieszkańcy i społeczność miejscowej szkoły, pomimo chłodu i przelotnego deszczu, wyśmienicie się bawili na dorocznym festynie szkolnym.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, we współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poraju.

Majówka pieczołowicie przygotowywana została przez całą społeczność szkolną, pod czujnym okiem dyrektor Jadwigi Kidawy i wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Chętnych do zabawy nie brakowało. W trakcie imprezy odbył się mecz piłki nożnej: Rodzice i Nauczyciele kontra Uczniowie, który zakończył się remisem 3:3. Sporo emocji, szczególnie wśród rodziców, wzbudziły występy uczniów szkoły. Młodzi artyści prezentowali się w wierszu i piosence. Na scenie zaprezentowali się: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj” oraz Magik „Marcus”. Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników wspólnej zabawy.

 

9 maja 2016 - spotkanie z absolwentką szkoły - pielęgniarką

 9 maja uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką – Panią Wiolettą Stalicą - absolwentką naszej szkoły.  Pani Wioletta Stalica przybyła do nas na zaproszenie swojej koleżanki z ławki szkolnej Pani Marioli Knapik.  Pielęgniarka opowiadała o tym, jak zachować zdrowie, w jaki sposób zachować się podczas choroby, a także zwróciła szczególną uwagę na konieczność zażywania leków tylko
i wyłącznie pod okiem osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego tak ważne są szczepienia i dbałość o higienę. Pani pielęgniarka była pod wrażeniem wiadomościami, jakie dzieci posiadają na temat zdrowia i choroby. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja.

 

5 maja 2016 - Uroczystość nadania sztandaru naszej szkole

 

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. K. Wielkiego
w Jastrzębiu odbyła się 05 maja 2016 roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00. Wśród gości byli m.in. Łukasz Stachera, Wójt Gminy Poraj, Maria Magdalena Gurbała, Sekretarz Gminy, radni powiatu myszkowskiego i gminy Poraj, emerytowani dyrektorzy szkoły, ksiądz proboszcz parafii Jastrząb, przedstawiciele społeczności lokalnej, absolwenci szkoły, rodzice.
Uczniowie już w drzwiach witali wszystkich, którzy przybyli na uroczystość. Goście mogli wpisać się do Księgi Pamiątkowej i obejrzeć Kronikę Szkoły.

Wszystkich zebranych powitały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kowalczyk i Dagmara Turek. To one miały zaszczyt poprowadzenia tak wspaniałej uroczystości. Dzień 5 maja 2016 roku zapisze się w historii szkoły jako jeden z najważniejszych. Po nadaniu imienia oraz jubileuszu 50-lecia szkoły, w tym dniu nastąpiło oficjalne przekazanie społeczności szkolnej sztandaru ufundowanego przez Państwa Anetę i Tomasza Nowakowskich.
Po wprowadzeniu na salę i powitaniu odśpiewano hymn państwowy. Następnie dyrektor szkoły, Jadwiga Kidawa, przywitała wszystkich gości, absolwentów, emerytowanych nauczycieli, pracowników zatrudnionych w szkole i oczywiście młodzież. Kolejnym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru społeczności szkoły.
Zgodnie z tradycją rodzice przekazali sztandar Dyrektorowi Szkoły. Z kolei dyrektor podziękowała i przekazała go szkolnemu pocztowi sztandarowemu, który tworzyli: chorąży Jakub Chwist, asysta Klaudia Królik i Weronika Helińska. Po przekazaniu odbyło się pierwsze ślubowanie na nowy sztandar szkoły. Uczniowie ślubowali dbać o honor i dobre imię szkoły oraz w każdej sytuacji zachowywać się w sposób godny Polaka, wypełniać rzetelnie wszystkie obowiązki, jakie nakłada na nich szkoła, wykorzystywać zdobywaną wiedzę i umiejętności dla własnego dobra
i dobra Ojczyzny. Uroczyste ślubowanie zamykało najważniejszą część uroczystości, jednak nie stanowiło jej końca.
Następnie rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez p. Martę Łysek we współpracy z innymi nauczycielami. Były m.in. piosenki, pokaz tańca nowoczesnego, wiersze, kabaret, walc w wykonaniu najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej oraz piosenki szkolnego zespołu muzycznego. Po występach goście przekazali uczniom i nauczycielom życzenia jak najlepszej przyszłości, rozwoju i mnóstwa powodów do dumy ze swojej szkoły.

 

29 kwietnia 2016 - apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucja 3-Maja

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się 29 kwietnia 2016 r. Został on przygotowany przez

p. Włodzimierza Dudę. Występowali uczniowie z klasy V. Tematy związane z historią naszego narodu są trudne w odbiorze przez dzieci, dlatego, aby przybliżyć uczniom poruszane problemy, przedstawienie przygotowano w formie prezentacji multimedialnej. Treści historyczne przedstawione w prezentacji  przeplatane były wierszami i piosenkami patriotycznymi. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kidawa, która powiedziała, że święto Konstytucji 3 Maja powinno napawać nas dumą i motywować do podejmowania trudnych wyzwań. Przypomniała, że od 2004 r. w całej Polsce 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej.

 

19 kwietnia 2016 Powiatowy Konkurs Ekologiczny

 

19 kwietnia w sali kinowo-widowiskowej Bajka w Poraju odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Uczniowie szkół podstawowych całego powiatu myszkowskiego wzięli udział w turnieju „Wiersz i piosenka ekologiczna” zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki oraz Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera.

 

 

18 kwietnia 2016 - Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności

W naszej szkole OSR zorganizowali pokazy ratownictwa i szkolenia z pierwszej pomocy dla klas IV - VI.

Celem działań OSR jest propagowanie ratownictwa wśród młodzieży, pomoc osobom potrzebującym pomocy przedlekarskiej oraz przybliżanie tematów ratownictwa poprzez pokazy ratownicze.

 

 

7 marca - Żołnierz Wojska Polskiego w naszej szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu uczestniczyli w spotkaniu z zawodowym żołnierzem Grzegorzem Sawickim, który na spotkanie z dziećmi przywiózł wiele ciekawych sprzętów, wykorzystywanych codziennie w jego jednostce.

Grzegorz Sawicki to zawodowy żołnierz Wojska Polskiego, będący aktualnie w czynnej służbie wojskowej. Jest on także absolwentem SP w Jastrzębiu, zatem chętnie i z wielką przyjemnością odwiedził mury swojej dawnej szkoły. Na spotkanie z uczniami przybył z kolegą, także zawodowym żołnierzem, Ireneuszem Raźniewskim. Goście opowiadali dzieciom o swojej służbie, prezentowali mundury polowe oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Wysłuchały ponadto opowieści o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Duże zainteresowanie wśród małych widzów wzbudziło wyposażenie wojskowe. Wszyscy z uwagą słuchali wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, czy też maska przeciwgazowa, a także co żołnierz robi na poligonie. Dzieci z ochotą przymierzały elementy stroju, a na koniec miały możliwość zadawania pytań.

Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które też chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi Sawickiemu za ciekawe i kształcące spotkanie.

więcej zdjęć:  http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

22 marca - APEL WIELKANOCNY

Po czujnym okiem pani Marty Kowalczyk klasa VI przygotowała fantastyczne przedstawienie wielkanocne, którego dodatkowym atutem były zorganizowane konkursy dla uczniów i nauczycieli. Całość wypadła imponująco.
Apel wielkanocny był bardzo kolorowy, dzięki barwnym strojom występujących dzieci oraz ciekawej dekoracji, na której widniały symbole związane z tymi świętami.

 

 

8 marca  - Dzień Kobiet

Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym, a to za sprawą pana Włodzimierza Dudy I pana Rafała Polegaja. Jak co roku wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali wspaniały apel, na którym zaprezentowali ciekawe spostrzeżenia na temat kobiet oraz specjalny repertuar muzyczny i kabaretowy.  Na zakończenie apelu Panowie złożyli wszystkim Kobietom życzenia i kwiaty na ręce Pani Dyrektor.

 

11 lutego - żywa lekcja historii

 

25 stycznia 2016 - przyjechał CYRK

25 stycznia 2016 roku przyjechał do nas cyrk "OBIMBOLANDO". Artyści cyrkowi zaprezentowali bardzo wesoły i ciekawy program. Wśród atrakcji pokazanych przez cyrkowców znalazły się m.in. niezwykłe akrobacje, żonglerka oraz rozmaite magiczne sztuczki. Udział pieska w przedstawieniu dodatkowo uatrakcyjnił występ. Dzieci podziwiały sztukę cyrkową i miały możliwość czynnego i aktywnego w niej udziału. Na występach nie zabrakło również wesołego klowna, który zabawiał publiczność. Artyści cyrkowi zaprezentowali niespotykaną siłę, sprawność i spryt. Była wspaniała zabawa i dużo śmiechu.

21 stycznia 2016 - Dzień BABCI I DZIADKA

12 stycznia 2016 - Powiatowy Konkurs Kolęd

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu stał się Konkurs Kolęd organizowany przez Martę Łysek, którego celem, już od dziewięciu edycji, jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd
i piosenek bożonarodzeniowych. W tym roku juz po raz drugi odbył się na szczeblu powiatowym.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 Roku!!!

22 grudnia 2015 - Jasełka

 

27 listopada 2015 - Szkolne Mikołajki

tu obejrzysz zdjęcia      http://picasaweb.google.com/115505385358902424938 (ustaw -sortuj: data przesłania)

Dnia 04.12.2015 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu odbyły się  mikołajki.

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach dzieci  niepokój i pytanie: czy uda i się Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszej szkoły.

Przygotowania do tego wydarzenia miały miejsce już wcześniej. Uczniowie z szóstej  i piątej klasy, pod kierunkiem  pani Marty Kowalczyk, przygotowali przedstawienie teatralne  pt. „Moc prezentów”.   Najmłodsi zaprezentowali dla wyjątkowego Gościa piosenki i wierszyki oraz inscenizację w wykonaniu klasy  III „Kłopoty w Laponii”. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła wokół. Mikołaj rozmawiał z dziećmi. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego ucznia, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć.

Ponadto dzień ten był wyjątkowy z uwagi na fakt, iż  na korytarzu można było ujrzeć dzieci przebrane w mikołajkowe czapki. Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie
i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.

                                                                                                                                 

27 listopada 2015 - Andrzejki, wróżby i dyskoteka (fotki już są)

 

26 listopada 2015 - spotkanie z leśnikiem

 

26 listopada 2015 - Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2015 - spotkanie z policjantami

Policjanci z Myszkowa odwiedzili uczniów najmłodszych klas w naszej szkole. Była nauka o bezpieczeństwie na drodze, wspólne ćwiczenia i zabawa.

Przekazali dzieciom elementy odblaskowe. Zachęcali dzieci do noszenia ich na odzieży, co z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo . Dużą atrakcją był Sznupek, z którym dzieci szybko się zaprzyjaźniły. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policyjną maskotką. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły”.

10 listopada 2015 - apel z okazji Święta Niepodległości

10.11.2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 4 i przedszkolaków z zerówki.

Program złożony z wierszy  i pieśni legionowych ukazywał drogę Polaków do niepodległości. 

 

30 października 2015 - pasowanie I klasy

30 października 2015 odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Uczniowie czekali na tę chwilę
z podekscytowaniem, a zarazem z uśmiechem na twarzach.

W tym ważnym dniu towarzyszyła im pani dyrektor Jadwiga Kidawa, grono pedagogiczne, rodzice,
a także wychowawczyni pani Ewelina Kowalczyk. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie
i pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały od rodziców rożki obfitości.

 

 

27 października - przedszkolaki w Pacanowie

więcej zdjęć:  http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

Na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie  wyjechały dzieci z zerówki. Główną atrakcją pobytu było zwiedzanie obiektu, połączone z zabawą.

 

20 października 2015  - Centrum Dietetyczne w szkole

W związku z ogólnopolską akcją organizowaną przez Centra Dietetyczne Naturhouse zaprosiliśmy do naszej szkoły panią dietetyk. Przeprowadziła ona prelekcje na temat zdrowego odżywiania. Zapoznała  uczniów ze składem często spożywanych pokarmów, takich jak np. coca-cola, słodycze czy chipsy. Uczyła dzieci analizować etykiety produktów tak, by wybierały zdrowe dla siebie przekąski. Uczniowie naszej szkoły wykazywali duże zainteresowanie tematem i aktywnie włączali się w dyskusję.

 

13 października 2015 - Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.

 

28 września 2015 - wycieczka do JURAPARKU

W  28 września klasa I, II, III i część uczniów z klasy V i VI były na wycieczce w JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą. Zaproszono nas na WARSZTATY PALEONTOLOGICZNE, polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. JURAPARK miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

 

25 września 2015 - pieczenie kiełbasek

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik na pożegnanie lata. Były zmagania sportowe i zabawy dla najmłodszych. Były ogniska z pieczeniem kiełbasek i napoje. Jak co roku wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

 

 

23 września 2015 - "Ranczo Krzywy Kołek"

Klasa IV odwiedziła stajnię "Krzywy Kołek" w Jastrzębiu. Stajnia powstała w 2013 roku. Właścicielka jeździ konno od 25 lat, było to jej hobby które przerodziło się w pasję. Opowiedziała nam o hodowli koni, o ich upodobaniach.

18 września 2015 - Sprzątanie Jastrzębia

18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Jak co roku  uczniowie klas 0-VI  i Małe Przedszkole wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na teren sprzątania, którym były ulice Jastrzębia i plac szkolny. Worki wypełniły się plastikowymi butelkami, torbami, szkłem i papierami.

 

1 września 2015 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Pani dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2015/2016. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do celu. Przypomniała o bezpieczeństwie w szkole i poza nią.