22 grudnia 2011 - Jasełka

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kazimierza Wielkiego

w JASTRZĘBIU

 

Strona główna
Rok 2018/2019
Rok 2017/2018
Rok 2016/2017
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2012/2013
Spacer po szkole
Historia szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla rodziców
Dokumenty
Statut
Certyfikaty
Wyniki sprawdzianu
Samorząd Uczniowski
Podręczniki

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

tu obejrzysz zdjęcia (wybierz datę przesłania albumu)      http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

Klasa 6

Klasa 5 Klasa 4 Klasa 3 Klasa 2 Klasa 1

 Wiktoria Wiśniewska 5,25

Oliwia Stodółkiewicz 5,33

Nikola Prauza 4,92

Magdalena Studzińska 5,17

Angelika Jeziorowska 5,17

Paulina Czerw 5,17

 

Wiktor Szulc 5,5

Klaudia Szulc 5,3

Dominika Gałązka 4,9
 

 
Wiktoria Kowalczyk 5,1

Dagmara Turek 5,2

Dominika Dudek 5,0

Klaudia Królik 4,8

Natalia Masłonik 4,9

Weronika Helińska 4,9

Michał Mordoń

Aneta Nowak

Małgorzata Pałasińska

Wasiel Nikola

Oliwia Lechowska

 

Wiktor Chachulski

Jakub Masłonik

Bartosz Nowakowski

 

Amanda Kosętka

Adrianna Kot

Diana Paliga

Weronika Turek

Kuba Wasiel

Mateusz Noszczyk

 

 

13 czerwca - DUŻE PRZEDSZKOLE

ZDJĘCIA GRUPY - http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

 

31 maja - FESTYN RODZINNY

tu obejrzysz więcej zdjęć    http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

28 kwietnia - Dzień Patrona

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor Jadwiga Kidawa, która przywitała wszystkich gości, rodziców i uczniów, przypomniała znaczenie patrona dla szkoły oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Z prezentacji przygotowanej przez Alinę Madejską goście dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach w naszej szkole w ciągu całego roku oraz zobaczyli osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu czy ogólnopolskich. Na potwierdzenie prezentacji odbył się pokaz talentów ze wszystkich klas. Całość prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Marty Łysek. Na zakończenie odśpiewano hymn szkoły.

22 kwietnia - przedszkolaki w Pacanowie

Na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie  wyjechały dzieci z zerówki. Główną atrakcją pobytu było zwiedzanie obiektu, połączone z zabawą.

16 kwietnia 2014 - apel wielkanocny

Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel wielkanocny. Uroczystość przybliżyła uczniom naszej szkoły historię i tradycje obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Występujący na scenie uczniowie przedstawili refleksyjny montaż słowno-muzyczny wprowadzając wszystkich zgromadzonych w Triduum Paschalne i czas Świąt Wielkanocnych.
Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia. Wspólne rozważanie tajemnicy Wielkiej Nocy oraz serdeczne życzenia złożone przez panią dyrektor Jadwigę Kidawę pozwoliły całej społeczności szkolnej poczuć niezwykłą atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

11 kwietnia 2014 r. - konkurs "Żonkilowe pole nadziei".

JESIEŃ

-wytyczyliśmy rabatki

-posadziliśmy cebulki żonkili

-oznaczyliśmy miejsca, gdzie znajdują się cebuli

-wykonaliśmy dokumentację fotograficzną

WIOSNA

-prowadziliśmy prace porządkowe

-systematycznie wykonywaliśmy dokumentację fotograficzną

-wykonaliśmy gazetkę na korytarzu szkolnym

 

 

 Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły włączyli się w jesienną ogólnopolską kampanię "Pola Nadziei".

“Pola Nadziei’’ to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. Zaczęło się w Krakowie. Od 2003 roku „Pola Nadziei” realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje 8 milionów złotych rocznie na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie.

 

22 marca 2014 - "Fizyka dla smyka-elektrostatyka"

 

W dniu 24.03. na zaproszenie pani dyrektor, szkołę odwiedziła przedstawicielka Ośrodka Szkoleniowego LOGOS z Częstochowy. Uczniowie klas 0-VI wzięli udział w pokazie naukowym temat ELEKTROSTATYKA w ramach programu „Fizyka dla smyka”. Są to interaktywne warsztaty służące pokazaniu w niecodzienny sposób wiedzy o codziennych a zaskakujących zjawiskach otaczającego świata. Profesor Zagadek wprowadził uczniów w tajemniczy świat eksperymentów naukowych.

12 marca 2014  - II miejsce w BRD

W  Szkole Podstawowej w Poraju odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z dwóch etapów: testu z wiedzy o ruchu drogowym (25 pytań) oraz rowerowego toru przeszkód. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Poraj na eliminacjach powiatowych BRD. Wśród szkół podstawowych najlepsza była drużyna z Poraja, przed SP z Jastrzębia.

 

12 marca 2014 - wizyta absolwentów

Nasi absolwenci, którzy uczą się w Gimnazjum w Poraju odwiedzili naszą szkołę wraz z nauczycielką języka polskiego panią Haliną Masłoń. Poprzez przedstawienie teatralne promowali swoją szkołę. Nasi uczniowie obejrzeli scenki pokazujące jak prowadzone są lekcje w gimnazjum.

 

12 marca 2014 - pierwszy PUCHAR w nowych strojach sportowych

II miejsce w piłce nożnej halowej!!!

7 marca 2014 - nowe stroje sportowe

Stroje sportowe zostały zakupione z pieniędzy uzbieranych przez uczniów. Była to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami  2 lata zbierali surowce wtórne.

 

     14 lutego 2014 - Walentynki     

Tradycyjnie na  św. Walentego ruszyła POCZTA WALENTYNKOWA. Każdy mógł przekazać swoje życzenia albo wyznania w z miłosnymi wierszykami na kartkach i wrzucić do specjalnej skrzynki. Kartki walentynkowe zostały wręczone na apelu. Organizacją apelu zajęła sie klasa I pod kierunkiem pani Marioli Wieczorek. Dzieci przedstawiły historię walentynek i recytowały miłosne wierszyki.

 

 

7 lutego 2014 - Dzień Babci i Dziadka!!!

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby podziękować za wielkie serce, ogromną miłość i czas poświęcany wnuczętom przez dziadków- takimi słowami rozpoczęła uroczystość w naszej szkole klasa II – organizator.

Z okazji święta dzieci recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki i zaprezentowały teatrzyk „O Czerwonym Kapturku”. Goście uczestniczyli w różnych konkursach. Wzruszonym babciom i dziadkom wnuczęta wręczyły upominki i serdeczne uściski. Życzenia od pani dyrektor szkoły Jadwigi Kidawy i Kierownika Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Gminy Poraj pani Anny Sochy-Korendo zakończyły miłe spotkanie. Na seniorów czekał jeszcze słodki poczęstunek.

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE PO I SEMESTRZE - ROK 2013/2014

 

Klasa 6

Klasa 5 Klasa 4 Klasa 3 Klasa 2 Klasa 1

 Wiktoria Wiśniewska 5,2

 

Wiktor Szulc 5,4

Klaudia Szulc 5,3

Dominika Gałązka 5,0
 

 
Wiktoria Kowalczyk 5,1

Dagmara Turek 5,1

Dominika Dudek 4,8

Klaudia Królik 4,8

Natalia Masłonik 4,8

Michał Mordoń

Aneta Nowak

Małgorzata Pałasińska

Wasiel Nikola

 

Wiktor Chachulski

Jakub Masłonik

Bartosz Nowakowski

Emilia Pluta

Amanda Kosętka

Adrianna Kot

Diana Paliga

Weronika Turek

 

 

8 stycznia 2014 - Gminny konkurs kolęd

Dnia 08.01.2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd w wykonaniu uczniów z całej gminy. Tego dnia mogliśmy usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego zespołu Coccolino oraz solistów i zespołów z całej gminy.  Widowisko przygotowała pani Marta Łysek. Cała uroczystość była bardzo udana i wszystkich przypomniała świąteczny nastrój.

 

 

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2014 Roku!!!

 

20 grudnia 2013 - Jasełka

Jak co roku, w ostatnim tygodniu, cała społeczność szkoły spotkała się na Jasełkach i wspólnym kolędowaniu. Przygotowane przez panią Wandę Sprusińską  przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy czas świętowania. Na zakończenie spotkania życzenia świąteczno-noworoczne złożyła Pani dyrektor Jadwiga Kidawa.

6 grudnia - wizyta Mikołaja w szkole

 

 

27 listopada - Fizyka dla smyka "Ciśnienie"

 Po raz kolejny uczniowie wzięli udział w  warsztatach naukowych z cyklu "Fizyka dla smyka"
W czasie 60 minutowego spotkania pani profesor przeprowadziła kilka wspaniałych eksperymentów fizycznych podczas, których odpowiadała na pytania co to takiego próżnia? ciśnienie? czy powietrze coś waży?
z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych.

 

26 listopada - Szkoła kibicuje

Prawdziwego kibica charakteryzuje kulturalny doping. Doskonale wiedzą o tym najmłodsi częstochowianie.
W finale akcji "Szkoła kibicuje" wzięło udział około trzech tysięcy uczniów! W hali sportowej na Zawodziu
o właściwych zachowaniach w trakcie meczów opowiadali Ryszard Bosek, Marek Magiera, Dawid Murek
 i Michał Bąkiewicz.

 

15 listopada - Grant dla sklepiku

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w nowym roku szkolnym 2013/2014 wystartowała
w Ogólnopolskim prozdrowotnym projekcie grantowym „Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja", który realizowany był w formie konkursu.
Polegał on na przygotowaniu i przeprowadzeniu projektów promocji zasad zdrowego odżywiania oraz projektów przebudowy sklepików szkolnych w taki sposób, aby zapewniały one dostęp do zdrowych przekąsek i pełnowartościowych produktów. Głównym Organizatorem Konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. W październiku wysłaliśmy wszystkie materiały do oceny. Komisja Konkursowa wybrała najlepsze projekty i przyznała wsparcie finansowe w postaci grantów. Nasza szkoła otrzymała 1000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sokowirówki i odnowę sklepiku.

 

8 listopada - Święto Niepodległości

 

29 października - kampania "Pola Nadziei".

 

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły włączyli się w jesienną ogólnopolską kampanię "Pola Nadziei".

“Pola Nadziei’’ to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. Zaczęło się w Krakowie. Od 2003 roku „Pola Nadziei” realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski.
Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum im. św. Łazarza potrzebuje 8 milionów złotych rocznie na pokrycie kosztów utrzymania i opieki nad chorymi. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie.


 

31 października - pasowanie I klasy

Dla każdego pierwszoklasisty ślubowanie jest wielkim przeżyciem
 

Do tej szczególnej uroczystości dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały się przez okres II miesięcy – uczyły się wierszy, piosenek, aby w tym ważnym dla nich dniu pokazać się z jak najlepszej strony.
W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa przywitała uczestników spotkania: uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Część artystyczna pierwszaków złożona była z montażu słowno – muzycznego „Nasza szkoła jest wesoła”. Widowisko najmłodszych bardzo się podobało; emanowało ciepłem, naturalnością i spontanicznością najmłodszych wykonawców. „Pasowanie na ucznia” dokonane przez panią dyrektor szkoły oficjalnie potwierdziło przynależność najmłodszych uczniów do „braci szkolnej”. Po tak wielu emocjach uczniowie otrzymali od rodziców rożki pełne słodkości i ich zapewnienia ciągłego wspierania
w długiej karierze szkolnej. (MW)

 

30 października - Święto Pieczonego Ziemniaka

 

22 października - wycieczka do Krakowa

 

14 października 2013 - Dzień Edukacji Narodowej

 

14 października 2013r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.

 

 

8 października 2013 - pieszy rajd wokół Zalewu Porajskiego

Było świetnie, pogoda nam dopisywała, humory też! Taki rajd to świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

3 października 2013 - Turniej Piłki Siatkowej

W czwartek 3 października, w hali Gimnazjum w Żarkach Letnisku, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mikstów o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery.

Ostateczna kolejność: 1. Poraj, 2. Żarki Letnisko, 3. Jastrząb, 4. Choroń, 5. Kuźnica Stara. Organizatorem zawodów było Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu i nauczyciele wf, a odbyły się pod opieką trenera i prezesa Andrzeja Pawłowskiego. Nagrody w postaci pucharów i dyplomów dla zwycięzców turnieju ufundował Urząd Gminy Poraj.

 

http://www.porajug.pl/UserFiles/Image/DSC_0024(2).jpg

 

25 września 2013 - Pożegnanie lata

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali pożegnanie lata. Były zmagania sportowe i zabawy dla najmłodszych. Były ogniska z pieczeniem kiełbasek i napoje.

20 września 2013 - Sprzątanie Jastrzębia

 

20 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Jak co roku  uczniowie klas 0-VI  i Małe Przedszkole wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na teren sprzątania, którym były ulice Jastrzębia i plac szkolny. Worki wypełniły się plastikowymi butelkami, torbami, szkłem i papierami.

2 września 2011 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

 

Pani dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2013/2014. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do celu. Przypomniała o bezpieczeństwie w szkole i poza nią. W uroczystym rozpoczęciu  uczestniczyła reprezentując władze Gminy Poraj pani kierownik  ZEAS Anna Socha - Korendo.  Również życzyła pomyślności i sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.