SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kazimierza Wielkiego

w JASTRZĘBIU

 

Strona główna
Rok 2018/2019
Rok 2017/2018
Rok 2016/2017
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2012/2013
Spacer po szkole
Historia szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla rodziców
Dokumenty
Statut
Certyfikaty
Wyniki sprawdzianu
Samorząd Uczniowski
Podręczniki

ROK SZKOLNY 2018/2019

tu obejrzysz zdjęcia:     http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

lub na FACEBOOKU

Wspaniałych i bezpiecznych wakacji,

do zobaczenia we wrześniu!!!

 

19 czerwca 2019 - koniec roku szkolnego 2018/19

W środę, 18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości zakończenia roku szkolnego udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych przyjęli gratulacje oraz dyplomy i nagrody książkowe.

Zostały wręczone statuetki w poszczególnych kategoriach

Mistrza Szkoły

Nobel w dziedzinie nauki: Weronika Turek kl. VI, Julia Majerczak kl. VI i Jakub Masłonik kl. VII

Mistrz kultury osobistej: Lena Pluta kl. III

Mistrz kaligrafii: Oliwia Pluta kl. III i Nikola Piasecka kl. III

Mistrz artysta: Julia Polaczkiewicz kl. VII

Mistrz sportowiec: Michał Mordoń kl. VIII

Mistrz rekordzista: Kacper Czerw kl. I

Mistrz koleżeństwa: Maja Kukla kl. V

Dyrektor Szkoły Podstawowej  życzyła uczniom bezpiecznych, słonecznych, radosnych i pełnych wrażeń wakacji.

KLASA I

SANDRA GRZYBOWSKA

KONRAD KOSĘTKA

LAURA MĘCIK

KLASA II     

KACPER CZERW

EDWIN KOWALCZYK

RYSZARD ROGALA

KACPER WIŚNIEWSKI

KLASA III 

LENA PLUTA

OLIWIA PLUTA

MARTYNA JEZIOROWSKA

 NIKOLA PIASECKA

DARIUSZ GRZEGORCZYK

MAJA HURAS

KLASA IV

KACPER HAJKOWSKI 5,25

WIKTOR KOWALCZYK 5,25

BARTOSZ KOWALCZYK 4,92

BŁAŻEJ PIASECKI 4,83

KLASA V 

PIOTR MAZURKIEWICZ 5,15

AGATA OLECH 5,07

MAJA TRĄBSKA 4,76

KRZYSZTOF CIESIELSKI 4,76

KLASA VI 

JULIA MAJERCZAK 5,36

WERONIKA TUREK 5,36

AMANDA KOSĘTKA 5,16

DIANA PALIGA 5,09

KAROLINA DUDEK 4,91

KLASA VII   

 JAKUB MASŁONIK 5,36

WIKTOR CHACHULSKI 5,07

KLASA VIII    

 MICHAŁ MORDOŃ 5,11

EMILIA ŚLEDZIKOWSKA 5,05

MARTYNA NOSZCZYK 4,94

 

13 czerwca 2019 rok - Dzień Patrona

Kolejny Dzień Patrona, jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, przeszedł do historii.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor Jadwiga Kidawa, która przywitała wszystkich gości, rodziców i uczniów, przypomniała znaczenie patrona dla szkoły oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

 

1 czerwca 2019 - Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Nie zabrakło zawodów sportowych w piłkę nożną i tenisa stołowego. Był również poczęstunek: soczek, hot-dog i zapiekanka.

 

Akcja Przerwa na czytanie

13 maja 2019 roku  60  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu wzięło udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. 

Przerwa na czytanie” to  pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do wszystkich szkół . Chodziło o  pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”.

 

 

 

Marsz Żywych 2019 - Auschwitz-Birkenau

W dniu 2 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu  wraz z opiekunami Włodzimierzem Dudą i Anetą Górecką wzięli udział w 28 edycji Marszu Żywych
w Oświęcimiu, upamiętniającym ofiary Holocaustu. O godzinie 13.30 rozpoczął się marsz, w którym wzięło udział około 10 tys. osób z 40 krajów, którzy w ten sposób złożyli hołd ludziom pomordowanym w obozie Oświęcim- Brzezinka.

Projekt Marsz Żywych to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego Żydzi z różnych krajów świata odwiedzają miejsca zagłady stworzone przez nazistów na okupowanych terenach Polski. Udział w tym przedsięwzięciu przede wszystkim wzięli studenci i uczniowie. Uczestnicy marszu, jak co roku przeszli trzykilometrową „drogę śmierci” między obozami Oświęcim- Brzezinka. Sygnałem do rozpoczęcia marszu spod bramy z napisem „Arbeitmachtfrei” był dźwięk szofaru- baraniego rogu, który zgodnie z żydowską tradycją nawołuje do pokuty.

Marsz Żywych 2019 zorganizowano w 75 rocznicę masowych deportacji węgierskich Żydów do Oświęcimia. Do momentu wyzwolenia obozu niemieccy naziści zamordowali tam ponad 1 milion osób, głównie Żydów, Polaków, Romów oraz radzieckich jeńców wojennych.

 

 
GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN

Pod tym linkiem znajduje się informacja

ugporaj.pl/art,1008,grupa-wsparcia-dla-rodzin
20 lutego 2019
Jeśli ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, narkotykami, substancjami psychoaktywnymi i nie wiesz co zrobić? Szukasz wsparcia? Pomocy? Przyjdź na spotkanie Grupy Wsparcia dla Osób Współuzależnionych. Najbliższe grupowe spotkanie już w piątkowe popołudnie 1 marca.

Spotkania dla osób współuzależnionych z psychologiem, psychoterapeutą Lidią Krajewską – Muszyńską.

Poszukaj bezpłatnej pomocy na Grupie Wsparcia dla Osób Współuzależnionych. Grupowa terapia i konsultacje dla osób współuzależnionych (osoby bliskie, rodzina).

Gdzie: Urząd Gminy Poraj, ul. Jasna 21, pok.218

Kiedy: W każdy pierwszy piątek miesiąca w godz. 16.00 – 20.00

Bez zapisów na spotkania. Po prostu przyjdź!

 

 

 

6 lutego 2019r. - Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy, to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

 

 31 stycznia 2019 - Żywa lekcja historii

Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią.

22 stycznia 2019r. - Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu.
W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 22 stycznia 2019r. Zaproszone babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich kochanych wnuków.

 

 
EGZAMIN 2018/2019

Informacje znajdziesz na stronie:

https://cke.gov.pl/

https://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php

 

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Rekrutacja1            Rekrutacja2              Rekrutacja3             Rekrutacja4

 

 

21 GRUDNIA 2018  -JASEŁKA
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy pod kierunkiem pani Urszuli Szmukier przygotowali przedstawienie jasełkowe. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

 

4 grudnia 2018 - Mikołajki w kinie i teatrze!

4 grudnia przedszkolaki i klasy I, II, III pojechały do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie "Trzy świnki", natomiast klasy starsze IV-VIII do kina na film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda".

Współorganizatorami wydarzenia byli rodzice, którzy dołożyli wielu starań, aby ten dzień upłynął dzieciom radośnie. Rodzice intensywnie pracowali cały miesiąc, zbierając surowce wtórne. Za pozyskane środki zakupili dla wszystkich uczniów mikołajkowe upominki. W podziękowaniu otrzymali najwspanialszą nagrodę - uśmiech dziecka!!!

Brawo Rodzice!!!

 

26.11.2018 - Dzień Misia

Dzień Misia w naszej szkole!!!! Było dużo misiaczków!!!

 

#RekordDlaNiepodległej


W dniu 9 listopada 2018 r. hymn "Dla Niepodległej" o godz. 11:11 zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z Oddziałem Przedszkolnym.

Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
Program złożony z wierszy i pieśni legionowych ukazywał drogę Polaków do niepodległości.

 

19.10.2018 - pasowanie pierwszaków

19 października 2018 odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Uczniowie czekali na tę chwilę
z podekscytowaniem, a zarazem z uśmiechem na twarzach.

W tym ważnym dniu towarzyszyła im pani dyrektor Jadwiga Kidawa, grono pedagogiczne, rodzice,
a także wychowawczyni pani Ewelina Kowalczyk i pani Karolina Przeworowska. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały od rodziców rożki obfitości.

12.10.2018 - DEN

12 października 2018 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.

03.10.2018 r. -Wycieczka do kina

3 października  klasa VII i VIII pojechała na projekcję filmu pt. „Dywizjon 303”.  Nasi uczniowie mieli sposobność zapoznania się z historią pilotów Dywizjonu 303, którzy brali udział w Bitwie o Anglię. Film upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich pilotów oraz zachęca uczniów do przeczytania powieści Arkadego Fiedlera na podstawie której napisano scenariusz filmu.

 

26.09.2018 r. -Wycieczka do Krasiejowa.

26 września 2018 roku klasy 0-III odwiedziły Park Dinozaurów w Krasiejowie, piękny i nowoczesny park rozrywki.

 

21.09.2018 r. - Sprzątanie Świata

21 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Jak co roku  uczniowie klas 0-VI  i Małe Przedszkole wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na teren sprzątania, którym były ulice Jastrzębia i plac szkolny. Worki wypełniły się plastikowymi butelkami, torbami, szkłem i papierami.

 

20.09.2018 r. - Pożegnanie lata

20 września pożegnaliśmy lato. Był to upalny dzień. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik. Były zmagania sportowe i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

 
11.09.2018 r. - Narodowe Czytanie

Nasza szkoła za sprawą pani Jolanty Kocop dołączyła do akcji Narodowego Czytania.

 

3 września 2018- Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Pani dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do celu. Przypomniała o bezpieczeństwie w szkole i poza nią.