22 grudnia 2011 - Jasełka

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kazimierza Wielkiego

w JASTRZĘBIU

 

Strona główna
Rok 2018/2019
Rok 2017/2018
Rok 2016/2017
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2012/2013
Spacer po szkole
Historia szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla rodziców
Dokumenty
Statut
Certyfikaty
Wyniki sprawdzianu
Samorząd Uczniowski
Podręczniki

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

tu obejrzysz zdjęcia (wybierz datę przesłania albumu)      http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 
 
 
 

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU 2014/2015

Klasa 6

Klasa 5 Klasa 4 Klasa 3 Klasa 2 Klasa 1

 

Wiktor Szulc (5,33)
Klaudia Szulc (5,17)
Dominika Gałązka (4,92)
Zuzanna Kot (5,08)

 

 

Dominika Dudek (5,18)
Natalia Masłonik (5,09)
Wiktoria Kowalczyk (5,0)
Dagmara Turek (4,9)
Klaudia Królik (4,81)

 

Michał Mordoń ( 5,1)
Małgorzata Pałasińska (5,09)
Emilia Śledzikowska (4,8)
Martyna Noszczyk (4,9)

 

Jakub Masłonik
Wiktor Chachulski
Bartosz Nowakowski
 

Amanda Kosętka
Diana Paliga
Adrianna Kot
Weronika Turek
Alan Kluza
 


Krzysztof Ciesielski
Jagoda Kilar
Michał Matyja
Piotr Mazurkiewicz
Agata Olech
Maja Trąbska
 

 

10 czerwca 2015 - Kevin Aiston w naszej szkole

Na zaproszenie pani dyrektor gościł w naszej szkole najbardziej znany w Polsce brytyjczyk Kevin Aiston.  Kevin Aiston znany jest przede wszystkim z popularnego programu Europa da się lubić. Na co dzień pracuje jako strażak i jak sam mówi ta praca to jego powołanie. Często odwiedza wiele miejsc w Polsce starając się zachęcić ludzi do poznawania brytyjskiej kultury. Kevin spotkał się z uczniami naszej szkoły, którzy najlepiej posługują się językiem angielskim.

Kevin Aiston na Grelowisku w Siedlcach

 

1 czerwca 2015 - Dzień Dziecka

Gry, mecze, zabawy, zapiekanki, soczki, super pogoda - to nasz Dzień Dziecka!

 

W bieżącym roku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Jastrzębiu powstał „kącik dendrologiczny”. A zaczęło się od tego, że w ramach zalesiania nieużytków gmina przekazała sadzonki drzewek szkole. Były to sosny, brzozy, cisy. Od 2008 roku cyklicznie braliśmy udział sesjach wiosennych i jesiennych akcji organizowanej przez Fundację Silesia „Posadź swoje drzewko” pozyskując w sumie około 400 sadzonek drzew i krzewów.
Dwukrotnie w 2013 i 2014 roku otrzymaliśmy fundusze na zakup sadzonek drzew od Nadleśnictwa Złoty Potok.
Wszystkie drzewa zostały opisane, dzięki czemu, każdy może dowiedzieć się więcej na temat konkretnego gatunku. Treść samych tablic zainteresuje z pewnością wszystkie grupy społeczne i wiekowe nie tylko uczniów naszej szkoły. Zostały wykonane ze specjalnego, odpornego na zniszczenie tworzywa.
Głównym celem przedsięwzięcia, jest edukowanie uczniów ale również osób odwiedzających teren naszej szkoły, zwrócenie ich uwagi na przyrodę i różnorodność wśród drzew.


Agnieszka Ryczek

 

18 maja 2015 - wycieczka przedszkolaków do Muzeum Chleba

 

9 maja 2015 r.

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej

im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu

tu obejrzysz zdjęcia

   http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

W tym roku mija pięćdziesiąt lat od powstania Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu. Z tej okazji, w sobotę 9 maja, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Były podziękowania dla przyjaciół szkoły oraz część artystyczna i festyn dla mieszkańców. Półwiecze istnienia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego było dużym lokalnym wydarzeniem.
Na część oficjalną złożyła się prezentacja historii szkoły, zaprezentowana przez dyrektor Jadwigę Kidawę, wystąpienia okolicznościowe władz powiatowych i gminnych, przedstawiciela kuratorium, środowiska oświaty oraz podziękowania w postaci przyznania tytułu „Honorowy Absolwent Szkoły”, który otrzymali: wójt Łukasz Stachera, sołtys Edward Kuc, przewodniczący Rady Sołeckiej Zdzisław Broncel, dyrektor GOK Magdalena Ryziuk – Wilk, ks. Marek Latos, b.dyrektor szkoły Ireneusz Kupczyk, b.dyrektor Elżbieta Balcerek, OSP w Jastrzębiu, KGW „Kalina”. Uhonorowano również byłych nauczycieli szkoły. „Dziękuję za całokształt 50-letniej pracy na rzecz kształcenia i wychowania wielu pokoleń dzieci i młodzieży, a także za zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności Gminy Poraj. Dziękuję uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu i wszystkim osobom, które zaangażowane są w życie szkoły” – mówił wójt Łukasz Stachera, który ufundował również tort urodzinowy, który każdy z uczestników zabawy mógł skosztować. Były wspomnienia, życzenia, kwiaty, miłe słowa i łzy wzruszenia. Z okazji Jubileuszu wydany został okolicznościowy folder, w którym czytamy: „(…) Przetrwaliśmy silniejsi, pełni wiary, mając w pamięci osiągnięcia naszych absolwentów, bo przecież to one są celem naszych działań. Wierzymy, że nadal będziemy budować lepsze jutro razem z uczniami i całą społecznością lokalną. Ta szkoła w pełni zasłużyła na królewskie, historyczne imię, ponieważ od początku jest najważniejszym miejscem w jastrzębiu, z którym nierozerwalnie wiążą się losy mieszkańców”. Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn dla mieszkańców, a w nim szereg atrakcji i mecze piłki nożnej, w których zagrali rodzice i uczniowie. Sporo emocji, szczególnie wśród rodziców i dziadków, wzbudziły występy uczniów. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „Silesia”, złożony z artystów występujących na co dzień w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Był pokaz zumby w wykonaniu Zumba Team z Częstochowy, Jurajskiej Grupy GOPR, pokazy astronomii dla najmłodszych, czyli „Planet Expres”, każdy mógł również skorzystać z przejażdżki końmi policyjnymi. Festynowi towarzyszyły jak zawsze mała gastronomia i szereg niespodzianek dla dzieci i dorosłych, w tym loteria, w której główną nagrodę stanowił rower górski.Chętnych mieszkańców Jastrzębia i okolic do spędzenia czasu w atrakcyjny sposób nie brakowało, o czym świadczył szczelnie wypełniony plac przy Szkole Podstawowej. Całość została poprowadzona przez Katarzynę Floryszczyk i Andrzeja Kozłowskiego. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem AKG oraz efektowny pokaz sztucznych ogni w wykonaniu Michała Szewczyka.
(art. UGPoraj)
 

30 kwietnia 2015 - apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucja 3-Maja

 

29 kwietnia 2015 -przedszkolaki w teatrze

 

31 marca 2015 - apel wielkanocny

Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel wielkanocny. Uroczystość przybliżyła uczniom naszej szkoły historię i tradycje obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Występujący na scenie uczniowie przedstawili refleksyjny montaż słowno-muzyczny wprowadzając wszystkich zgromadzonych w Triduum Paschalne i czas Świąt Wielkanocnych.
Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia. Wspólne rozważanie tajemnicy Wielkiej Nocy oraz serdeczne życzenia złożone przez panią dyrektor Jadwigę Kidawę pozwoliły całej społeczności szkolnej poczuć niezwykłą atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

24 marca - Wygraj Szansę

Uczennica naszej szkoły Natalia Masłonik zajęła I miejsce w Gminie Poraj i wystąpiła w kolejnym etapie konkursu "Wygraj Szansę", który odbył się w dniu 24 marca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Myszkowie.  Organizatorem konkursu wokalnego była Agencja Telewizyjno Estradowa TV Media z Łodzi, której celem jest między innymi odkrywanie talentów artystycznych dzieci i młodzieży. Natalia zaprezentowała piosenkę pod tytułem - "Ten wspaniały rock". Otrzymała wyróżnienie i w nagrodę pamiątkowy dyplom oraz radiomagnetofon CD.

 

17 marca - Turniej wiedzy o bezpieczeństwie na drodze

W Szkole Podstawowej w Poraju odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest na terenie gminy po raz kolejny. Wygrały go ekipy ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu i Gimnazjum w Żarkach Letnisku.

 

10 marca - Prelekcja

Bezpieczeństwo w kontakcie z psem

Dorośli dokładają starań, by nauczyć dzieci prawidłowych wzorców postępowania w różnych sytuacjach społecznych. Równie troskliwie dbają o to, by przekazać dzieciom wiedzę, jak należy zachowywać się w sytuacji spotkania z nieznanym psem i jakie są zasady postępowania wobec psa, który żyje z nimi pod jednym dachem. Za proces komunikacji między człowiekiem a psem odpowiedzialny jest wyłącznie człowiek – pies nie ma możliwości nauczenia się naszego języka i zrozumienia naszych norm postępowania. Z obu istot tylko człowiek dysponuje możliwością poznana reguł rządzących psim światem oraz przestrzegania ich w taki sposób, by pies czuł się bezpiecznie w kontakcie z człowiekiem. Człowiek – choć w sposób ograniczony – ma umiejętności, by poznać język psa, jednak tylko nieliczni korzystają z tej możliwości.

6 marca - Dzień Kobiet

Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym, a to za sprawą pana Włodzimierza Dudy. Jak co roku wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali wspaniały apel, na którym zaprezentowali ciekawe spostrzeżenia na temat kobiet oraz specjalny repertuar muzyczny i kabaretowy.  Na zakończenie apelu Panowie złożyli wszystkim Kobietom życzenia i kwiaty na ręce Pani Dyrektor.

NAJLEPSI UCZNIOWIE PO I SEMESTRZE - ROK 2014/2015

Klasa 6

Klasa 5 Klasa 4 Klasa 3 Klasa 2 Klasa 1

Wiktor Szulc 4,92


Klaudia Szulc 4,83

Dominika Gałązka 4,75
 

 

Wiktoria Kowalczyk 4,90


Dagmara Turek 4,90


Dominika Dudek 4,81
 

Michał Mordoń 5,00


Małgorzata Pałasińska 4,80


Emilia Śledzikowska 4,80
 
 

Jakub Masłonik

Amanda Kosętka
Diana Paliga
Adrianna Kot
Weronika Turek
Kuba Wasiel
 

Krzysztof Ciesielski
Jagoda Kilar
Patryk Kozieł
Michał Matyja
Piotr Mazurkiewicz
Agata Olech
Maja Trąbska
 
 

21 stycznia 2015 - Dzień Babci i Dziadka!!!

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby podziękować za wielkie serce, ogromną miłość i czas poświęcany wnuczętom przez dziadków- takimi słowami rozpoczęła uroczystość w naszej szkole klasa II – organizator.

Z okazji święta dzieci recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki i zaprezentowały teatrzyk. Goście uczestniczyli w różnych konkursach. Wzruszonym babciom i dziadkom wnuczęta wręczyły upominki i serdeczne uściski. Życzenia od pani dyrektor szkoły Jadwigi Kidawy i Rzecznika Prasowego Gminy Poraj pana Andrzeja Kozłowskiego zakończyły miłe spotkanie. Na seniorów czekał jeszcze słodki poczęstunek.

16 stycznia 2015 - PLANET EXPRES

Przenośne planetarium Planet Expres to przede wszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia. Planetarium zabiera widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkrywa i wyjaśnia niesamowite zagadki Wszechświata.

Powiatowy Konkurs Kolęd 2015


Tradycją Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu stał się Konkurs Kolęd organizowany przez Martę Łysek i Rafała Polegaja, którego celem, już od dziewięciu edycji, jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. W tym roku po raz pierwszy miał on formę konkursu powiatowego.
 


Konkurs odbył się 8 stycznia w Sali widowiskowo – kinowej „Bajka” w Poraju. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Wszystkie prezentacje charakteryzowały się pomysłowością, a spora część z nich oryginalnością. Niektóre z kolęd młodzi artyści wykonywali ze swoim własnym akompaniamentem muzycznym. Bożonarodzeniowe tradycje muzyczne były dla dzieci wspaniałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i aktorskich. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Anna Socha-Korendo wicestarosta powiatu myszkowskiego, Andrzej Jastrzębski przewodniczący Rady Powiatu, Katarzyna Kaźmierczak przewodnicząca Rady Gminy Poraj, Małgorzata Rodek radna Gminy Poraj, Edward Kuc sołtys Jastrzębia, Marcin Pilis rzecznik prasowy Starostwa. Jury w składzie: Sebastian Ruciński, Magdalena Ryziuk – Wilk i Anna Bogacz, zdecydowało, iż zwyciężyli: Kat. kl. I-III: I m. Hanna Rehlich z Żarek Letniska(opiekun Czesława Sowińska) oraz Sandra Słocińska z SP nr 1 w Myszkowie (op. Małgorzata Kłósek); II m. Magdalena Bąk z Kuźnicy Starej ( op. Rafał Polegaj), III m. Wiktoria Cesarz z Winowna ( op. Bogusława Frączek), wyróżnienie- Julia Tkacz z SP nr 5 w Myszkowie (op. Renata Rajczyk), Olivier Felisiak z SP nr 1 w Myszkowie oraz Zofia Wnuk z Choronia. W kat. kl. IV-VI: I m. Natalia Masłonik z Jastrzębia (op. Marta Łysek), II m. Natalia Kwarciak z Żarek (op. Sylwia Frydrych-Góral) oraz Katarzyna Łabuś z Poraja(op. Danuta Służałek-Jaworska), III m. Weronika Konieczniak z SP nr 2 w Myszkowie(op. Iwona Gradzik) oraz Sara Korumbel z Przybynowa (op. Marcin Todynek), wyróżnienie Ewa Struzik z SP nr 2 w Myszkowie, Sara Jałowiec z SP nr 1 w Myszkowie, Zofia Bączyńska z Żarek Letnisko (op. Krzysztof Szymaniec) oraz Tymoteusz Dudek z SP nr 1 w Myszkowie (op. Urszula Cupiał). Uczestnicy Powiatowego Konkursu Kolęd otrzymali statuetki, książki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostę Myszkowskiego Dariusza Laseckiego oraz Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę. Gratulacje i życzenia rozwijania talentu złożyła Anna Socha-Korendo, natomiast słowa podziękowania w imieniu organizatorów Jadwiga Kidawa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Wielkiego w Jastrzębiu.

 

19 grudnia 2014 - Jasełka

Jak co roku, w ostatnim tygodniu, cała społeczność szkoły spotkała się na Jasełkach i wspólnym kolędowaniu. Przygotowane przez panią Wandę Sprusińską  przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy czas świętowania. Na zakończenie spotkania życzenia świąteczno-noworoczne złożyła Pani dyrektor Jadwiga Kidawa.

5 grudnia 2014 - wizyta św. Mikołaja

więcej zdjęć z wizyty Mikołaja obejrzysz klikając na link:

http://picasaweb.google.com/115505385358902424938

 

20 listopada 2014 - apel o Prawach Dziecka

20 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole apel, na którym uczniowie poznawali swoje prawa zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka. Najważniejsze prawa zostały krótko omówione przez przedstawicieli klasy IV, przytoczyli oni również zawarte w Statucie Szkoły prawa ucznia.

7 listopada 2014 - apel z Święta Niepodległości

7.11.2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 4 pod kierunkiem Pana Włodzimierza Dudy, przy współpracy Pana Rafała Polegaja.

Program złożony z wierszy  i pieśni legionowych ukazywał drogę Polaków do niepodległości. 

 

30 października 2014 - Pasowanie I klasy!

Do tej szczególnej uroczystości dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały się przez okres II miesięcy – uczyły się wierszy, piosenek, aby w tym ważnym dla nich dniu pokazać się z jak najlepszej strony.
 Część artystyczna pierwszaków złożona była z montażu słowno – muzycznego. „Pasowanie na ucznia” dokonane przez panią dyrektor szkoły oficjalnie potwierdziło przynależność najmłodszych uczniów do „braci szkolnej”. Po tak wielu emocjach uczniowie otrzymali od rodziców rożki pełne słodkości i ich zapewnienia ciągłego wspierania w długiej karierze szkolnej.

29 października 2014 - Fizyka dla smyka "Suchy lód".

Po raz kolejny uczniowie wzięli udział w  warsztatach naukowych z cyklu "Fizyka dla smyka"
W czasie 60 minutowego spotkania pani profesor przeprowadziła kilka wspaniałych eksperymentów fizycznych podczas, których odpowiadała na pytania co to takiego  suchy lód, do czego go uzywamy?

14 października 2014 - Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2013r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.

 

07 października 2014 - pożegnanie lata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik na pożegnanie lata. Były zmagania sportowe i zabawy dla najmłodszych. Były ogniska z pieczonkami i napoje. Jak co roku wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.

 

19 września 2014 - Sprzątanie Jastrzębia

20 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Jak co roku  uczniowie klas 0-VI  i Małe Przedszkole wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na teren sprzątania, którym były ulice Jastrzębia i plac szkolny. Worki wypełniły się plastikowymi butelkami, torbami, szkłem i papierami.

 

12 września 2014 - Gady w szkole

12 września naszą szkołę pan Przemysław Ludwin – hodowca zwierząt egzotycznych, który zaprezentował pokazową lekcję z udziałem przywiezionych ze sobą gadów. Uczniowie mieli okazję poznać węże zbożowe, pytona tygrysiego, kameleona jemeńskiego, agamy brodate, legwana zielonego oraz żółwie: lądowego stepowego, wodno – lądowego żółtolicego i wodnego żółwiaka chińskiego.
Spotkanie dostarczyło nie tylko wielu niezwykle interesujących informacji i ciekawostek na temat gadów, ale było także okazją do bezpośredniego kontaktu z nimi.
 

 

1 września 2014 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Pani dyrektor szkoły Jadwiga Kidawa powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2014/2015. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i pracy, wytrwałości w dążeniu do celu. Przypomniała o bezpieczeństwie w szkole i poza nią. W uroczystym rozpoczęciu  uczestniczyła reprezentując władze Gminy Poraj pani kierownik  ZEAS Anna Socha - Korendo. 

 

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej

im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu

W maju 2015 roku Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu obchodzić będzie doniosły Jubileusz 50-lecia.

W Jastrzębiu Publiczną Szkołę Podstawową otworzono w latach 1922-1924. Stopniowo zwiększała się liczba klas oraz uczniów i mały budynek szkolny już nie wystarczał, podjęto więc decyzję o budowie nowego, dostosowanego do rosnących potrzeb szkoły. W lipcu 1964 r. oddano do użytku społeczności Jastrzębia obszerną, nowoczesną szkołę. Stale doposażona i modernizowana służy do dziś.